Czech (Čeština)
Czech (Čeština)
Slovenčina (Slovakia)

Československý nemovitostní podcast

Nemovitosti jsou důležitou součástí našich každodenních životů a přesto je jejich hlubší porozumění vzdáleno mnohým z nás. Nechte se vtáhnout do rozhovorů s předními odborníky z oblastí investování, developmentu, stavebnictví, designu, privátního bankovnictví a mnoho jiných přímo navazujících na svět nemovitostí a jejich správu. Obchodní ředitel investiční nemovitostní skupiny WIV group, Ing. Jakub Flek, MSc., vás spolu s hosty každé tři týdny povede tímto fascinujícím světem kde příležitosti čekají na každém rohu!

Rozhovory se publikují jednou za tři týdny, právě vždy ve středu, takže nás nezapomeňte sledovat na oblíbených podcastových platformách, ať Vám neunikne žádný díl!

Spotify

YouTube

Apple podcast

Google podcast

#17 již brzy
18. 10. 2023
#16 Libor Váka - Hypotéka NEPATŘÍ do rukou investora

Chcete vybudovat portfolio 140+ nájemních nemovitostí do svých 30 let? Hledáte způsob, jak začít investovat do nemovitostí i s malým kapitálem? V novém díle Československého nemovitostního podcastu Libor Váka odkrývá svá tajemství úspěchu na poli s nemovitostmi. Nenechte si ujít tuto mimořádnou příležitost poznat osobnost, která proměnila nemovitosti v životní cestu k finanční svobodě.

Pojďte společně s námi prozkoumat tajemné zákoutí investičních příležitostí na nemovitostním trhu!

#15 Patrik Gančarčík & Ondřej Šaier - Jak vybudovat úspěšnou firmu se zdravým work-life balance

Potřebujete opravdu vysokoškolské vzdělání k tomu, abyste vybudovali úspěšnou firmu? Nebo stačí být vizionářem a objevit lidi s vnitřní odpovědností a touhou pro vás pracovat? Jak vytvořit a budovat hodnotově založenou firemní kulturu, která inspiruje? Nenechte si ujít nejnovější díl Československého nemovitostního podcastu, který vás nejen zaujme, ale možná i změní váš pohled na byznys! V této speciální diskuzi se setkávají dva významní hráči na poli nemovitostí. Ondřej Šaier v pozici jednatele společnosti WIV group a Patrik Gančarčík, CEO a zakladatel společnosti Investhy. Ponořte se s námi do hlubin investičních příležitostí, rizik a tajemství úspěšného byznysu. Připojte se k nám a objevte, jak tyto dvě osobnosti formují a ovlivňují český a slovenský trh nemovitostí.

#14 Mike Volařík - Prodal jsem Ferrari abych měl na dokončení svého projektu
V nejnovějším díle Československého nemovitostního podcastu se setkáváme s výjimečným hostem - Mikem Volaříkem, vizionářem a stěžejní postavou za úspěšným projektem Volarik Capital. Připojte se k nám na fascinující cestě plné vzestupů, výzev a triumfů, které Mike zažil v průběhu své kariéry v nemovitostním sektoru. Od jeho skromných začátků, přes první investice, až po strategická rozhodnutí, která formovala jeho podnikatelskou cestu. V tomto díle se podíváme za oponu a odhalíme, co všechno stojí za úspěchem v tak konkurenčním oboru, jakým je trh poskytování hotelových služeb v České republice. Připravte se na hodinu plnou inspirace, praktických rad a hlubokých vhledů do světa nemovitostí. Toto je epizoda, kterou si nesmíte nechat ujít!
#13 Václav Stehno - Z montéra na obrat přes 1 miliardu ve stavebnictví
Do našeho podcastu nedávno zavítal další mladý a velmi inspirativní člověk, který si vybudoval své podnikání od úplných začátků. Václav Stehno je úspěšný podnikatel v oblasti stavebnictví a developmentu, které netradičně propojuje ve svých aktivitách. V portfoliu má rozsáhlé projekty v České republice i nedaleko za hranicemi v Bratislavě. Měli jsme možnost si s ním promluvit o příležitostech a výzvách, které s sebou tato kombinace oblastí v rámci podnikání přináší a zároveň o jejím místě na trhu s nemovitostmi.
#12 Jan Němeček - Nemovitostní fondy a developery čeká těžká doba, v roce 2021 se prodávalo 800 bytů
Jan Němeček je další osobou se zajímavým příběhem. Po více než 8 letech v České spořitelně, kde se dostal na pozici ředitele privátního bankovnictví v ERSTE premier banking, jako již několik z našich hostů opustil svou pozici v korporaci, aby se mohl plně věnovat nově vzniklému nemovitostnímu fondu. Fond Future X1 investuje převážně do pražských rezidenčních novostaveb s jasně deklarovaným cílem vytvořit kvalitní a stabilní investiční portfolio. Jeho příběh bude možná inspirovat i právě Vás k vydání se na cestu podnikání a budování své vlastní úspěšné kariéry.
#11 James Riess - O první zakázce pro Google, investicích do nemovitostí a placení daní po světě
James Riess je self made podnikatel, který začínal v rodinné cukrárně a postupně se vypracoval až na zakladatele velké společnosti JRCC a.s., která staví logistické haly pro nadnárodní korporace jako Google, Amazon, Spotify apod. Poslechněte si nový díl Československého nemovitostního podcastu a inspirujte se příběhy a zkušenostmi velké osobnosti, která poctila náš podcast svou návštěvou. Tématické okruhy přesahují do různých zajímavých oblastí od nemovitostí přes daně až po osobní zkušenosti z různých koutů světa jako je Lucembursko, Německo, Dubaj nebo třeba New York.
#10 Martin Kořenek - Během osmi let jsem se stal rentiérem a vybudoval portfolio 160 bytů
Martin Kořenek se stal úspěšným realitním investorem poté, co si přečetl knihu s červeným přebalem v roce 2015. Kniha ho inspirovala, koupil svůj první byt na investici a vše mu začalo dávat smysl. Nyní jeho portfolio skýtá přes 160 nemovitostí a Martin se stal rentiérem, který se rozhodl šířit a učit své know-how ostatní lidi. Proto také přijal pozvání do našeho Nemovitostního podcastu, kde se podělil o svoji cestu, zásadní taktiky i tipy a triky, které mu mnohdy usnadnili budování jeho impéria. Užijte si poslech a inspirujte se s námi!
#9 Klaudia Kocmanová - Co musí ovládat špičkový makléř a jak koučuji své klienty a ambiciózní ženy
Energická, usměvavá a především úspěšná žena. To je Klaudia Rojčík Kocmanová, která přijmula pozvání do našeho nemovitostního podcastu a rozzářila ho svojí energií. Klaudia se vypracovala na úspěšnou privátní bankéřku a příčinou složitého úrazu se rozhodla opustit teplé místečko v korporátu a započít kariéru osobní realitní makléřky. Její největší přidanou hodnotou je ekonomické vzdělání, které nabyla jako bankéřka a proto tak může velmi úspěšně radit klientům s investicemi nejen do nemovitostí. Je velmi pečlivá, nabitá vědomostmi a neskrývá své know-how.
#8 Juraj Sutoris - Z ředitelského křesla v Investownu k úspěšnému rodinnému byznysu v nemovitostech

Juraj Sutoris, který poctil náš podcast svojí návštěvou, je bývalým obchodním ředitel Investownu a 4. nejlepším makléřem v republice svého času. Je specialista na cold calling, zaměřuje se na nákup spoluvlastnických podílů v rámci celé republiky, navazuje spolupráce s investory a vytváří hodnotu v nemovitostech.

Juraj je velmi inspirativní osoba a za svůj život si toho prožil spoustu pozitivního i negativního. Zábavou je pro něj rodina a vysedávání v hospodě ztráta času. Chce dělat velký byznys, ale zároveň žít v přírodě. Jsme moc rádi, že jsme měli možnost si s ním popovídat a podělit se s vámi o jeho cestu. Užijte si poslech a nezapomeňte nám napsat komentář, jak se vám podcast líbil!

#7 Štěpán Smoleja - Na co si dát pozor u podpisu smluv a kde si ověřovat informace při pronájmu?
V sedmém díle našeho Československého nemovitostního podcastu se věnujeme nemovitostem po právní stránce. Na toto téma jsme si pozvali odborníka, řídícího partnera největší advokátní kanceláře v Brně, Štěpána Smoleju. Ten je nejen skvělý právník, ale i vypravěč se spoustou historek, které nasbíral za svoji kariéru a o které se s námi podělil. Dozvíte se i o aktuálních tématech jako zvedání nájemného po právní stránce, na co si dát pozor, když podepisujete nájemní smlouvu apod.
#6 Aneta Sulek - Žen v developmentu by mělo být mnohem více

Ženy v byznyse jsou stejně skvělé jako muži! Tohle nám objasnila a dokázala i developerka Aneta Sulek, která přijala pozvání do našeho nemovitostního podcastu. Povídáme si o tom, co ji k tomuto oboru přivedlo a co všechno na své kariérní cestě zažila, jak dokázala skloubit mateřství a péči o 4 děti s její náročnou prací a co ji motivuje k tomu, aby to všechno zvládla. Aneta byla historicky první ženou našeho podcastu a my jsme za její návštěvu moc rádi. Užijte si nový díl a nezapomeňte nás sledovat i na sociálních sítích!

#5 Gordan Gašić & David Pehal - Až média přestanou strašit lidi, situace s nemovitostní krizí pomine
Máme tu další díl Československého nemovitostního podcastu, který je zaměřený na aktuality z nemovitostního trhu. Tentokrát se podíváme i na srovnání českého trhu s trhem chorvatským. Pozvali jsme si na profesionální zhodnocení úspěšné developery, Davida Pehala a Gordana Gašiće, pány, jejichž přesah zasahuje právě převážně na již zmiňovaný chorvatský trh, se kterým mají velmi bohaté zkušenosti.
#4 Filip Bednář & Lukáš Kaňa - Lidé ještě stále upřednostňují luxus před udržitelností

Filip Bednář a Lukáš Kaňa jsou mladí interiérový designéři a my jsme měli tu možnost probrat s nimi spousty zajímavých otázek ohledně jejich oboru u nás v podcastu. Jaký má vliv interiér na cenu nemovitosti? A navrhovali pánové již nějaké zajímavé místnosti jako třeba s€x room a pod.? To vše se dozvíte v novém nabitém díle!

#3 Marek Cifr - Lidé vůbec netuší, co se stalo a že by měli překopat své business modely
Kdo je to nákupčí nemovitostí? V čem spočívá jeho práce a jak se dostávat například k neveřejným nabídkám? Co se stalo za poslední dva roky s nemovitostním trhem a jak je to s hypotékami? To všechno a mnohem více se dozvíte v našem novém dílu nemovitostního podcastu s Markem Cifrem, nákupčím nemovitostí a významným profíkem ve svém oboru.
#2 Jaroslav Ragas - To, co v Bratislavě řešíš 10 let, na východě vyřešíš za rok

Další díl nemovitostního podcastu je tu a s ním i náš skvělý host Jaro Ragas, který předává myšlenky o developmentu, investicích, úrokových sazbách a největším potenciálu Slovenska, o kterém se zatím ještě veřejně nemluví. Co nás čeká a vyplatí se investovat do nemovitostí?

#1 Ondřej Šaier - Investice do nemovitostí

V našem prvním díle Československého nemovitostního podcastu vás čeká nabité povídání o investicích do nemovitostí s bývalým privátním bankéřem Ondřejem Šaierem a spolumajitelem nemovitostní skupiny, která se zabývá především výkupy funkčních nemovitostí v České republice a lukrativních pozemků na Slovensku. Dozvíte se o aktuální situaci na nemovitostním trhu a rozebereme i úrokové sazby hypoték a úvěrů.