Czech (Čeština)
Czech (Čeština)
Slovenčina (Slovakia)

Československý nemovitostní podcast

Zabýváme se především nemovitostním trhem České a Slovenské republiky. Našimi hosty bývají převážně developeři, investoři, privátní bankéři, majitelé nemovitostních skupin nebo nákupčí. Cílem je primárně rozšiřovat povědomí o problematikách spojených s nemovitostním trhem a informovat lidi o aktuálním dění i trendech.

Rozhovory se publikují jednou za tři týdny, právě vždy ve středu, takže nás nezapomeňte sledovat na oblíbených podcastových platformách, ať Vám neunikne žádný díl!

Spotify

YouTube

Apple podcast

Google podcast

#1 Ondřej Šaier - Investice do nemovitostí

V našem prvním díle Československého nemovitostního podcastu vás čeká nabité povídání o investicích do nemovitostí s bývalým privátním bankéřem Ondřejem Šaierem a spolumajitelem nemovitostní skupiny, která se zabývá především výkupy funkčních nemovitostí v České republice a lukrativních pozemků na Slovensku. Dozvíte se o aktuální situaci na nemovitostním trhu a rozebereme i úrokové sazby hypoték a úvěrů.

#2 Jaroslav Ragas - To, co v Bratislavě řešíš 10 let, na východě vyřešíš za rok

Další díl nemovitostního podcastu je tu a s ním i náš skvělý host Jaro Ragas, který předává myšlenky o developmentu, investicích, úrokových sazbách a největším potenciálu Slovenska, o kterém se zatím ještě veřejně nemluví. Co nás čeká a vyplatí se investovat do nemovitostí?

#3 Marek Cifr - Lidé vůbec netuší, co se stalo a že by měli překopat své business modely
Kdo je to nákupčí nemovitostí? V čem spočívá jeho práce a jak se dostávat například k neveřejným nabídkám? Co se stalo za poslední dva roky s nemovitostním trhem a jak je to s hypotékami? To všechno a mnohem více se dozvíte v našem novém dílu nemovitostního podcastu s Markem Cifrem, nákupčím nemovitostí a významným profíkem ve svém oboru.
#4 Filip Bednář & Lukáš Kaňa - Lidé ještě stále upřednostňují luxus před udržitelností

Filip Bednář a Lukáš Kaňa jsou mladí interiérový designéři a my jsme měli tu možnost probrat s nimi spousty zajímavých otázek ohledně jejich oboru u nás v podcastu. Jaký má vliv interiér na cenu nemovitosti? A navrhovali pánové již nějaké zajímavé místnosti jako třeba s€x room a pod.? To vše se dozvíte v novém nabitém díle!

#5 Gordan Gašić & David Pehal - Až média přestanou strašit lidi, situace s nemovitostní krizí pomine
Máme tu další díl Československého nemovitostního podcastu, který je zaměřený na aktuality z nemovitostního trhu. Tentokrát se podíváme i na srovnání českého trhu s trhem chorvatským. Pozvali jsme si na profesionální zhodnocení úspěšné developery, Davida Pehala a Gordana Gašiće, pány, jejichž přesah zasahuje právě převážně na již zmiňovaný chorvatský trh, se kterým mají velmi bohaté zkušenosti.
#6 Aneta Sulek - Žen v developmentu by mělo být mnohem více

Ženy v byznyse jsou stejně skvělé jako muži! Tohle nám objasnila a dokázala i developerka Aneta Sulek, která přijala pozvání do našeho nemovitostního podcastu. Povídáme si o tom, co ji k tomuto oboru přivedlo a co všechno na své kariérní cestě zažila, jak dokázala skloubit mateřství a péči o 4 děti s její náročnou prací a co ji motivuje k tomu, aby to všechno zvládla. Aneta byla historicky první ženou našeho podcastu a my jsme za její návštěvu moc rádi. Užijte si nový díl a nezapomeňte nás sledovat i na sociálních sítích!

#7 Štěpán Smoleja - Na co si dát pozor u podpisu smluv a kde si ověřovat informace při pronájmu?
V sedmém díle našeho Československého nemovitostního podcastu se věnujeme nemovitostem po právní stránce. Na toto téma jsme si pozvali odborníka, řídícího partnera největší advokátní kanceláře v Brně, Štěpána Smoleju. Ten je nejen skvělý právník, ale i vypravěč se spoustou historek, které nasbíral za svoji kariéru a o které se s námi podělil. Dozvíte se i o aktuálních tématech jako zvedání nájemného po právní stránce, na co si dát pozor, když podepisujete nájemní smlouvu apod.
#8 Juraj Sutoris - Z ředitelského křesla v Investownu k úspěšnému rodinnému byznysu v nemovitostech

Juraj Sutoris, který poctil náš podcast svojí návštěvou, je bývalým obchodním ředitel Investownu a 4. nejlepším makléřem v republice svého času. Je specialista na cold calling, zaměřuje se na nákup spoluvlastnických podílů v rámci celé republiky, navazuje spolupráce s investory a vytváří hodnotu v nemovitostech.

Juraj je velmi inspirativní osoba a za svůj život si toho prožil spoustu pozitivního i negativního. Zábavou je pro něj rodina a vysedávání v hospodě ztráta času. Chce dělat velký byznys, ale zároveň žít v přírodě. Jsme moc rádi, že jsme měli možnost si s ním popovídat a podělit se s vámi o jeho cestu. Užijte si poslech a nezapomeňte nám napsat komentář, jak se vám podcast líbil!

#9 Klaudia Kocmanová - Co musí ovládat špičkový makléř a jak koučuji své klienty a ambiciózní ženy
Energická, usměvavá a především úspěšná žena. To je Klaudia Rojčík Kocmanová, která přijmula pozvání do našeho nemovitostního podcastu a rozzářila ho svojí energií. Klaudia se vypracovala na úspěšnou privátní bankéřku a příčinou složitého úrazu se rozhodla opustit teplé místečko v korporátu a započít kariéru osobní realitní makléřky. Její největší přidanou hodnotou je ekonomické vzdělání, které nabyla jako bankéřka a proto tak může velmi úspěšně radit klientům s investicemi nejen do nemovitostí. Je velmi pečlivá, nabitá vědomostmi a neskrývá své know-how.
#10 Martin Kořenek - Během osmi let jsem se stal rentiérem a vybudoval portfolio 160 bytů
Martin Kořenek se stal úspěšným realitním investorem poté, co si přečetl knihu s červeným přebalem v roce 2015. Kniha ho inspirovala, koupil svůj první byt na investici a vše mu začalo dávat smysl. Nyní jeho portfolio skýtá přes 160 nemovitostí a Martin se stal rentiérem, který se rozhodl šířit a učit své know-how ostatní lidi. Proto také přijal pozvání do našeho Nemovitostního podcastu, kde se podělil o svoji cestu, zásadní taktiky i tipy a triky, které mu mnohdy usnadnili budování jeho impéria. 
Užijte si poslech a inspirujte se s námi!