Czech (Čeština)
Czech (Čeština)
Slovenčina (Slovakia)

Bytový dům Třebíč

 

Bytový dům Třebíč jsme vykoupili jako nesesplatněnou pohledávku České spořitelny, která zafixovala jeho cenu.

 

Celý projekt tvoří 3 bytové domy. Z toho 36 obytných jednotek a 7 komerčních prostor, které jsou v současné době využívané pro potřeby školy a ambulance. Bytový dům je po kompletní rekonstrukci a všechny prostory jsou dlouhodobě pronajaty. Celý subjekt je pod kontrolou kamerového bezpečnostního systému.

 

Soucástí celku jsou i 3 parkoviště s celkovou kapacitou 57 parkovacích míst a garáž pro 4 automobily.

 

Projekt se nachází nedaleko jaderné elektrárny Dukovany, která je hlavním zaměstnavatelem v oblasti. To znamená, že bude přispívat k naplnění potřeby bydlení pracovníků z okolí. Centrum města Třebíč je dostupné i v pěší vzdálenosti 30 minut a autem 5 minut.


Aktuální hodnota je přibližně 135 mil. Kč.

Historie bytového domu

 

Na konci 19. století nechala společnost Karla Budischowského postavit první budovy v areálu tehdejšího BOPO, mimo jiné hlavní bránu a přilehlé objekty. V roce 1931 tyto budovy odkoupil zlínský podnikatel Tomáš Baťa, někdy po roce 1936 měly být postaveny i další budovy. Ty byly postaveny podle standardních plánů společnosti Baťa. Ve stejné době začaly být stavěny známé borovinské (baťovské) dvojdomky, tyto domky i zbylé budovy postavené v areálu společnosti, navrhli František Gahura, Vladimír Karfík a Miloslav Lorenc. Obuvnický podnik však v roce 2000 skončil, protože po pádu socialistických režimů se zhroutily i neefektivní trhy.

Aktuální stav bytového domu

 

Ukázky interiérů bytového domu 1 Tomáše Bati 1069 a 2 Tomáše Bati 1070 po rekonstrukci.